انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی

پنجشنبه 24 آبان 1397
23:02

­

انتخاب رشته کنکور سراسري تجربي

پارمترهاي زيادي در انتخاب رشته ي کنکور سراسري تاثير گذار است که داوطلب بايد همه ي اين موارد را در نظر بگيرد و با اطلاعات و آگاهي کافي انتخاب رشته کند .

يکي از اين پارامترها رشته تحصيلي داوطلب در دوران دبيرستان است , اينکه فرد در چه گروه آزمايشي شرکت کرده اهميت ويژه اي دارد . همانطور که مي دانيد رشته تجربه پرطرفدارترين رشته در کنکور سراسري است , همه ساله حدود 500 هزار داوطلب در اين گروه آزمايشي شرکت مي کنند به همين دليل قبولي در اين رشته کار راحتي نيست .

انتخاب رشته آزمون سراسري با توجه به کارنامه اوليه که رتبه ي کل , تراز و سهميه داوطلب در آن درج شده است صورت مي پذيرد .

رشته هاي بخصوصي در گروه آزمايشي تجربي وجود دارد که پرطرفدارتر است و تاکيد داوطلبان بر روي قبولي در اين رشته هاست . رشته هاي پزشکي , دندانپزشکي , داروسازي , فيزيوتراپي و علوم آزمايشگاهي در صدر آن ها هستند و همين هم قبولي در اين رشته ها را سخت و دشوار نموده است .

به هنگام انتخاب رشته داوطلبان گروه آزمايشي تجربي فارغ از رتبه و ترازي که دارند رشته هاي مورد علاقه خود را ليست کنند و بر اساس اولويت هايي که دارند آن ها رتبه بندي نمايند .

پس از آن مي توانند به تحقيق و پرس و جو در مورد بازار کار هريک از رشته ها بپردازند و رشته اي دقيقا مطابق با علاقه و توانايي شان انتخاب کنند و در اولويت هاي خود قرار دهند .

کارنامه انتخاب رشته تجربي

کارنامه و نتايج اوليه که منتشر شد داوطلبان به مدت دو هفته وقت دارند تا به انتخاب رشته بپردازند , اطلاعات مهمي چون وضعيت مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه ها , سهميه , رتبه داوطلب , استان بومي و .. که در کارنامه گنجانده شده است براي انتخاب رشته بسيار کاربردي هستند و امکان قبولي در رشته ها بر اساس همين اطلاعات تعيين مي گردد .

برای مشاهده پربازدیدترین مقالات سایت جامع درخت دانش بر روی لینک های زیر کلیک کنید:

مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور سراسری تجربی 97

انتخاب رشته 97

­نحوه انتخاب رشته­ کنکور سراسری 97

پیراپزشکی بدون کنکور

مشاوره تحصیلی درخت دانش

مشاوران مجرب و با تجربه درخت دانش با ارائه اطلاعات کامل درباره هر رشته و هر دانشگاه و بازار کار و آینده شغلی هر رشته (مراحل انتخاب رشته کنکور سراسری 97)و همچنین بهترین انتخابها متناسب با تراز کسب شده هر فرد با شماره 9099072943 بدون نیاز به گرفتن کد از طریق تلفن ثابت در طول 24 ساعته شبانه روز آماده پاسخگویی و راهنمایی به شما کنکوریهای گرامی است.


راههای ارتباطی با کارشناسان و مشاوران درخت دانش

شماره تماس: 9099072943

کانال تلگرام: http://t.me/derakhte-danesh
اینستاگرام: سامانه مشاوره تحصیلی درخت دانش

­