نحوه انتخاب رشته کنکور سراسري 97

چهارشنبه 23 آبان 1397
0:14

­

­

نحوه انتخاب رشته کنکور سراسري 97

­

براي قبولي در رشته دلخواهتان اول از همه بايد نمرات خوبي در انتخاب رشته کنکور 97 کسب کنيد پس از آن رمز موفقيت شما انتخاب صحيح رشته ي دانشگاهيتان است .

­

­

پس از اينکه نمرات اوليه خود را در سايت سازمان سنجش مشاهده کرديد نوبت به انتخاب رشته رياضي­ مي رسد ­­­­,­­­­ بسياري دانش آموزان و داوطلبان از شرايط انتخاب رشته کنکور سراسري اطلاعي ندارند ما در اين مقاله قصد داريم به شما آموزش ها و اطلاعات لازم و ضروري را بدهيم تا به هنگام انتخاب رشته دچار سردرگمي نشويد .

­

­

قسمت هاي مختلف کارنامه کنکور سراسري 97

­

در کارنامه درصد هاي هر درسي به طور جداگانه محاسبه شده است ­­­­,­­­­ اين درصد ها بر اساس تعداد پاسخ هاي صحيح و يا اشتباهي است که به سوالات آزمون داده ايد ­­­­, اعتراض به نمرات و درصد هاي اين قسمت عملا ناممکن است چرا که تا به حال ديده نشده که کليد نهايي سازمان سنجش اشتباه بوده باشد .

­

­

قسمت مهم کارنامه داوطلبان تراز است , تمامي درصد هاي دانش آموز در اين قسمت لحاظ مي شود . تراز بر اساس يکسري تحليل ها و فرمول هاي پيچيده اي به دست مي آيد , هرچه عملکرد دانش آموز در آزمون سراسري خوب بوده باشد تراز او بالاتر مي رود . داوطلبي که رتبه يک را در کنکور کسب کرده باشد داراي بيش ترين تراز است و داوطلبان بعدي به ترتيب تراز هاي پايين تر را به خود اختصاص مي دهند .

­

­

رتبه کل يا کشوري داوطلبان بر طبق تراز و يا نمره کل به دست مي آيد , افرادي که در کنکور سراسري داراي سهميه باشند در اين قسمت لحاظ مي شود . سوابق تحصيلي افراد نيز در رتبه داوطلب تاثير 25 درصدي دارد البته اين عدد براي دانش آموزاني است که در رشته اي که ديپلم گرفته اند کنکور بدهند , براي ساير دانش آموزان اين درصد متفاوت است .

­

­

در صورتي که فرد مجاز به انتخاب رشته انساني97 در دانشگاه هاي روزانه , فرهنگيان , پرديس هاي خود گردان و پيام نور و غير انتفاعي شده باشد در کارنامه اش ذکر مي شود .

­

­

مشاوره تحصيلي درخت دانش(انتخاب رشته کنکور سراسري 97)

مشاوران با تجربه و متخصص درخت دانش با شناخت کامل از رشته هاي دانشگاهي و و بازار کار هر رشته و اطلاعات کامل درباره هر دانشگاه و مفسر در موضوعات کارنامه کنکور سراسري 97 مي تواند بهترين و مناسب ترين رشته ها را با توجه به رتبه اکتسابي شما داوطلبان گرامي انجام دهد، براي اطلاعات بيشتر نتايج انتخاب رشته کنکور 97 ميتوانيد بر روي لينک زير کليک نماييد:

نتايج کنکور سراسري 97

­

مي توانيد جهت دستيابي به مشاوران مجرب درخت دانش با شماره 9099072943 بدون کدگيري از تلفن ثابت تماس گرفته و آينده خود را با راهنمايي هاي مشاوران درخت دانش هموار کنيد.

­

­

­

­

­